Zaujímavosti o zdravom spôsobe života

 

Zásady správneho stravovania

Zdravá výživa je pojem, ktorý v posledných rokoch počúvame čoraz častejšie. Cieľom zdravej výživy je však zlepšiť naše zdravie a udržať ho čo možno najdlhšie. Mnohí sa práve pomocou zdravej výživy snažia schudnúť, či udržať si svoju stabilnú váhu. Tak sa teraz spolu pozrime na niektoré základné pravidlá pri zdravej výžive.

Zásady zdravého stravovania

Prvou zásadou je jesť len primerané množstvo potravín. Znamená to neprejedať sa!. Jedzte pomaly, aby si váš žalúdok "všimol" naplnenie a keď má už dosť, prestaňte jesť. Týmto sa riaďte nielen doma, ale aj v reštaurácii. Jedzte pestrú a vyváženú stravu, ovocie, zeleninu či vlákniny. Naopak, vyhýbajte sa živočíšnym tukom, údeninám a kuchynskej soli. Tú môžete nahradiť koreninami. Obmedziť by ste mali aj prehnané sladenie. Dajte si čaj bez cukru, ochuťte ho citrónom. Aj káve bez cukru časom možno prídete na chuť. Vyhýbajte sa tiež osladeným nápojom. Naopak, dôležité je dodržovať pitný režim.

Zásady pitného režimu

Pri dodržiavaní správneho pitného režimu je dôležité piť pravidelne počas celého dňa, a to najmä čisté vody, minerálky či nesladené čaje. Káva a, samozrejme, ani alkohol sa do pitného režimu nepočítajú.. Vypiť denne by ste mali 2 až 3 litre tekutín. Perlivé vody s vysokým obsahom CO2 vám môžu zvýšiť tlak a spôsobiť tráviace problémy, takže pozor na ne!

Zásady zdravého varenia

Pri zdravej výžive je dôležitá aj príprava zdravých jedál. Aj v tomto prípade existuje niekoľko zásad, ktorých by ste sa mali držať. Dôležité je variť čo najkratšie, čím pripravíte potraviny o nemej vitamínov než pri dlhom varení. Uprednostňujte radšej dusenie v pare či varenie vo vode..

Zdravie ovplyvňujete svojím vlastným životným štýlom dlhodobo v priemere až na 80 percent. Iba zvyšných 20 percent je daných všetkými ostatnými vplyvmi, a to najmä dedičnosťou a zdravotnou starostlivosťou.

Voda je pre náš organizmus nesmierne významná. Z každej strany denne počúvame, aké je dôležité piť dostatok vody. Ale čo je dostatok vody? Koľko fliaš vody denne máme piť? Rozhodli sme sa to zistiť. Voda u dospelého človeka tvorí až 60% hmotnosti tela. Jej nedostatok má negatívny vplyv na všetky telesné funkcie. Voda môže posilniť váš imunitný...

Áno, vieme, aké náročné je vedieť sa premôcť aj v chladnom počasí. Práve to je ale najväčším kľúčom k absolútnemu úspechu a k získaniu vytúžených výsledkov! V dnešnom článku sa dočítaš, prečo sa oplatí cvičiť aj počas dlhej zimy.

Dôležitá je pestrosť - mali by sme jesť veci zo všetkých troch skupín: obilné výrobky, ovocie, zeleninu, vajcia, mäso a zdroje rastlinných bielkovín, ako sú napríklad fazule a orechy. V prvom rade ide o to, obmedziť potraviny, ktoré sú bohaté na cukry a tuky - predovšetkým živočíšne. Biely chlieb s oškvarkami, buchty, smotanová zmrzlina...

Úvodný odstavec čitateľom objasní hlavnú tému článku. Pokiaľ ho zobrazíte aj v prehľade všetkých článkov, pomôžete čitateľom s rozhodovaním, ktorý príspevok je pre nich zaujímavý. Nezabudnite úvodný odstavec odlíšiť od zvyšku textu. V nasledujúcich riadkoch nájdete ďalšie tipy, ako články upravovať.

Jednoduché a krátke články vám pomôžu udržať čitateľov v obraze. Zaujímavý úvodný odstavec a stručný, informatívny obsah zaručia, že sa k vám budú radi vracať pre ďalšie novinky.

Vytvorte si webové stránky zdarma! Táto stránka bola vytvorená pomocou služby Webnode. Vytvorte si vlastný web zdarma ešte dnes! Vytvoriť stránky